lunes, 10 de junio de 2024

KOMITYWA- KATOWICE (PL)    Alternatywny Dom Kultury KOMITYWA, Katowice, Poland
    +48 797 066 124
    biuro@imagosilesia.pl
Zapraszamy w poniedziałek 10 czerwca do Komitywy, trio które wystąpi obiecało roznieść chałupę do szczętu.
Zofia Ilnicka - flecistka, kompozytorka, improwizatorka. W 2016 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Od wielu lat ściśle związana z wykonawstwem muzyki nowej i improwizowanej. Jest artystką odważnie eksplorującą zaawansowane techniki wykonawcze. Zaangażowana w wiele projektów jazzowych, free-impro i muzyki współczesnej m.in Trio_io, Layers, Space Welders, Brzoska Kolektyw, Kraków Improvisers Orchestra. Współpracuje z wieloma kompozytorami, konsultując ich utwory. Inspiracje czerpie z muzyki Briana Ferneyhougha, Dominika Karskiego i Steve'a Reicha. Współpracowała z Landjugendorchester NRW, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.
Sebastien Beliah - kontrabas Zofia Ilnicka - flety Ryszard Lubieniecki - portatyw organowy Sebastien Beliah – kontrabasista i kompozytor, działający pomiędzy Warszawą a Paryżem. Przez 8 lat prowadził kwartet jazzowy WARK (zdobywca nagrody Jazz Migration przez AJC) oraz zespół Hodos (3 wydane płyty przez Umlaut Records). Jest częścią kolektywu twórczego Umlaut we Francji, członkiem trio Un Poco Loco (zdobywca nagrody Jazz Migration przez AJC). Beliah jest członkiem Umlaut Big Band (z dwoma płytami docenionymi przez Akademię Charlesa Crosa) oraz orkiestry ONCEIM. W 2018 założył zespół Lumpeks, który zdobył Grand Prix w konkursie Nowa Tradycja organizowanym przez Polskie Radio.
Ryszard Lubieniecki – kompozytor, muzykolog, instrumentalista, improwizator. Studiował kompozycję i akordeon w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2023 r. obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof. Remigiusza Pośpiecha we wrocławskim Instytucie Muzykologii (gdzie obecnie pracuje jako adiunkt), dotyczącą pamięci i jej śladów w późnośredniowiecznych źródłach muzycznych i teoretycznych z regionu Europy Środkowej. Poza akordeonem gra również na średniowiecznych instrumentach klawiszowych (portatywie i clavisimbalum). Współzałożyciel tria muzyki współczesnej Layers i zespołu muzyki średniowiecznej Vox Imaginaria oraz bardziej efemerycznych zespołów muzyki improwizowanej, m.in. Izquierdo/Lubieniecki, Widzicie, Lubieniecki/Rupniewski i Disquiet. https://soundcloud.com/ryszard-lubieniecki
Bilety w cenie 30zł dostępne na miejscu w dniu koncertu (bez płatności elektronicznych), zapraszamy.

No hay comentarios:

Publicar un comentario